Tez Formatı

Week 1

Useful Tools
2 videos, 1 reading
Graded: Information Technology Terms

Week 2

Programming Principles
1 video, 1 audio, 1 reading
Graded: Information Technology Terms

Week 3

Specialization
2 videos, 1 audio, 1 reading
Graded: Information Technology Terms

Tez Formatı

Bir tez ne kadar profesyonel olarak ve kaliteli hazırlanmış olursa olsun üniversitenin ve enstitünün belirlemiş olduğu kritere getirilmediği müddetçe kabul edilmemektedir. Her ne kadar küçük bir işlem gibi gözükse de bazen öğrencilerin günlerini alabilmektedir. Format danışmanlığı birimimiz profesyonel olarak sizin üniversite ve enstitünüzün tez yazım kılavuzuna göre tezinizi düzenleyerek kabul edilecek formatta sizlere sunmaktadır.

 • Tez/Proje yazım kılavuzuna göre sayfa kenar boşlukları ayarlamaları
 • Tez Proje çalışmasının belirtilen yazı punto ve büyüklüğüne göre ayarlamalar,
 • Kapak (Dış ve iç kapak) için gerekli ölçüler girilerek üniversite adı, bağlı olduğu enstitü, hangi anabilim dalı, tez proje adı, yazar künyesi ve yıl ay basılacağı yer (il) gibi kısımların ölçüleri ayarlamalar,
 • Tüm metin içinde satır aralığının kaç cm. olması gerektiği ile başlık paragraf girintilerinin kaç cm. olması gerektiği ölçüler,
 • Önsöz, özet abstract içindekiler, tablo şekil, grafik, kısaltmalar listeleri (dizinleri) ölçüleri ayarlanır,
 • Ana başlık ölçüleri,
 • Alt başlık ölçüleri,
 • Birinci, ikinci  üçüncü vb. dereceden olan başlıkların, kendi aralarında, paragrafla olan boşluk ölçüleri,
 • Paragraf metinlerinin kendi aralarındaki ölçüler,
 • Tablolarda, başlıkların tablo çerçevesi ile öncesinde ve sonrasında başlık ve metinler arasındaki ölçüler,
 • Şekil ve grafik başlıklarının, şekil/grafik çerçevesinin öncesinde ve sonrasındaki ölçüler,
 • Dipnotların kılavuzda belirtilen şekilde yazı punto, künye sıralaması vs. (APA Yöntemi yada Geleneksel Kıta Yöntemine göre) kontrollerin yapılması, varsa eksikliklerin belirtilmesi/yapılması,
 • Kaynakça kontrolü, yazım kılavuzunda belirtilen kurallar dahilinde, punto, alfabetik sıralama, satır aralığı, yazım şekli (koyu, italik vs.) kitap, dergi, makale, internet  vb. kaynakların yazılışı ve tüm ölçülerin kontrolünün sağlanması

Syllabus

Lorem ipsum dolor sit amet, te eros consulatu pro, quem labores petentium no sea, atqui posidonium interpretaris pri eu. At soleat maiorum platonem vix, no mei case fierent. Primis quidam ancillae te mei, agam nullam usu ex, eros repudiandae at cum. Quas reformidans eum in. antas aliquam dolores mea no. No eos saepe vidisse ornatus, duo cu oratio sensibus. Erant perfecto mea ex, ei vis dolorem definitiones. Autem euripidis cu eum, sea posse.

Week 1 0/4

Useful Tools

Starting Module: you’ll learn about different types of social software, how to think about physical collaboration and digital collaboration using the same framework, and what the challenges to success for collaborative software are.

2 videos, 1 reading
Graded: Information Technology Terms
3 Questions

Week 2 0/4

Programming Principles

Advanced Module: you’ll learn about different types of social software, how to think about physical collaboration and digital collaboration using the same framework, and what the challenges to success for collaborative software are.

1 video, 1 audio, 1 reading
5 minutes
Graded: Information Technology Terms
3 Questions

Week 3 0/5

Specialization

Professional Module: you’ll learn about different types of social software, how to think about physical collaboration and digital collaboration using the same framework, and what the challenges to success for collaborative software are.

2 videos, 1 audio, 1 reading
5 minutes
Graded: Information Technology Terms
3 Questions

Members

Our course begins with the first step for generating great user experiences: understanding what people do, think, say, and feel. In this module, you’ll learn how to keep an open mind while learning.

Total numbers of students in course
× WhatsApp