0 (546) 766 79 55
7/24 WhatsApp

0 (546) 766 79 55
08:00-22:00

TALEP FORMU
Hemen Teklif Al

Image Alt

İntihal Raporu – Turnitin Programı

İntihal raporu hazırlama merkezimizin yeni bir hizmet koludur. İdeal Tez Danışmanlık Hizmetleri, uzun yıllardır akademik danışmanlık hizmeti veren ve ön lisans eğitiminden doktora eğitimine kadar her aşamada tez, makale, proje hazırlama, çeviri hizmetleri, saha araştırması, veri girişi ve analiz işlemlerinin yapılması, her türlü redaksiyon ve tez düzenleme hizmeti sunan büyük kurumsal bir firmadır. Yıllardır çok sayıda bilimsel çalışmaya, çeviriye ve analize profesyonel bir şekilde danışmanlık hizmeti verdik. Ancak buradaki en önemli nokta bilimsel bir çalışmanın konusu ne kadar orijinal olursa olsun eğer bilimsel kurallara ve etik kurallara uygun hazırlanmamış ise o çalışmanın kabul edilebilirliğinin mümkün olmamasıdır. Bilimsel aşırmacılık olarak isimlendirilen intihal; bir çalışmanın kabul edilebilirliğinin en temel göstergesidir. Bilimsel aşırmacılık; bilimsel bir kaynaktan usule uygun olmadan alıntı yapma anlamına gelmektedir. Bunun birçok şekli olabilmektedir. Örneğin okunulan bir makalenin bir paragrafı hiç değiştirmeden olduğu gibi almak intihaldir. Ya da alınan paragrafı hiç kaynak ve referans göstermeden almak aşırmacılıktır. Aynı şekilde o paragrafın cümlelerini kendi çalışmasının muhtelif yerlerine dağıtmakta aşırmacılık olarak kabul edilmekte ve en büyük etik suç olarak tanımlanmaktadır. Bir çalışma ancak referans göstermek sureti ile alınabilir. Eğer bir blog olarak alınacaksa öncelikle italik ve tırnak içine alınarak yine en sona kaynak ekleme şeklinde olmalıdır.

Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.
(Cladue Bernard)

Dolayısıyla bilimsel çalışmalar hazırlanırken oldukça dikkat edilmeli ve hassas davranılmalıdır. Unutulmamalıdır ki hırsızlık sadece para yada değerli eşya çalmak demek değildir. Emek çalmak ta bilimsel bir hırsızlıktır. Bu sebeplerden dolayı Turnitin programı bütün dünyada bilimsel çalışmalardaki intihali belirlemek için kullanılan ve sonucu intihal raporu şeklinde verilen bir programdır. Turnitine programından çıkan turnitin raporu bütün dünya da kabul edilen tek bir rapordur. Hangi ülkeye gidilirse gidilsin turnitine programındna çıkan bir rapor o makalenin tek geçerli sonucudur ve her yerde kabul edilebilirliği bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle tez çalışmalarının kabul edilmesindeki önemli bir kriter tez çalışmasının turnitin programında istenilen değerin altında olmasıdır. Bu değer; üniverisiteden üniversiteye değişmekle birlikte yüksek lisans ve doktora çalışmalarında genelde %5-20 arasında değişiklik göstermekte iken lisans ve ön lisans bitirme projelerinde %25-45 arasında değişiklik göstermektedir. Hangi çalışmanın ne oranda intihal gösterebileceği üniversitelerin senatoları tarafından alınan kararla resmi hal almaktadır. Bu noktadan yola çıkarak İdeal Tez Danışmanlık Hizmetleri olarak Turnitin Programına kurumsal üyeliğimiz bulunmakta ve intihal raporlama hizmetini en hızlı ve en güvenilir şekilde sizlere sunmaktayız. Firmamız en uygun intihal rapor fiyatları imkanı sunarak çalışmanızın gönül rahatlığı ile üniversitenize sunabilme imkanı sağlamaktadır. Bunun için kesinlikle sizin çalışmanıza tez hazırlama danışmanlığı yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Çalışmayı kendiniz hazırlamış olsanız bile birkaç saat içinde çalışmanız turnitine programından geçirilerek rapor sizlere ulaştırılmaktadır. Hatta eğer çalışmanız istenilen oranların üstünde çıkarsa intihal oranının düşürülmesi konusunda çalışan ekibimiz devreye girerek çalışmanızın intihal oranını istediğiniz seviyeye getirebilmektedir. Tamamen güven odaklı olarak çalışan ekibimiz sizin memnuniyetiniz için çalışmakta ve beklentilerinizi karşılayabilmek için maksimum kalite ve profesyonellik ile hizmet vermektedir. Yıllarınızı vermiş olduğunu tez, makale ya da proje çalışmalarınızın intihale takılarak kabul edilmemesi oldukça problemli bir durumdur. Çünkü intihale takılmak demek o çalışmanın üniversite ya da dergi tarafından kabul edilmemesi anlamına gelir. Siz ne kadar orjinal bir fikir ile çalışırsanız çalışın eğer çalışmayı hazırlarken intihal kurallarına uymadıysanız ve kendi cümleleriniz, kendi fikirleriniz az ise o çalışmanın intihal oranı yüksek çıkacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey intihali düşürmek için çalışmaktır. Arayın birlikte çalışalım..

TURNİTİNE BİLGİLENDİRME YAZISI

Turnitine programı bütün dünyada bilim dünyası tarafından kabul görmüş en büyük intihal belirleme programıdır. Şöyle ki; programa yüklenen bir çalışma bütün dillerde taranarak çalışmanın diğer çalışmalar ile olan benzerlik oranını bulmaktadır. Bu işlemi yaparken çalışmanın tamamını cümle cümle tarayarak daha önce o cümlenin kullanılıp kullanılmadığını göstermektedir.

× WhatsApp