Image Alt

Sıkça Sorulan Sorular

1. Size nasıl güvenebilirim?

Bireysel ilişkilerin bile güven üzerine kurulduğunu göz önüne aldığımızda online ortamda yapılmaya çalışılan böyle bir danışmanlık hizmeti için güvenin ne kadar önemli olduğu çok daha net ortaya çıkmaktadır ki; endişe etmekte ve kaygılanmakta çok haklısınız. Ancak, sizinle iletişime geçtiğimiz andan itibaren hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi istememekteyiz. Size danışmanlık yapacak hocalarımızın da kişisel bilgileri sizinle paylaşılmamaktadır. Çalışmalar bölüm bölüm ilerlediği için siz elinize çalışmanızın bölümünü almadan tekrardan ödeme yapmamaktasınız. Bu noktada biz, kurumsallığımızı ve çalışma prensibimizi ön plana çıkarmak sureti ile sizlerin güvenini tahsis etme gayretindeyiz.

2. Gizliliği nasıl sağlıyorsunuz?

Sizinle görüştüğümüz ilk andan itibaren isminiz ve üniversitenizin dışında hiçbir bilgi talep etmiyoruz. Anlaştıktan sonra ise sizinle sözleşme imzalıyoruz ve çalışma bittikten sonra çalışmanız ve diğer bilgileriniz veri tabanımızdan siliniyor.

3. Anlaşma sağlandıktan sonra nasıl bir süreç işleyecek?

Anlşamamıza binaen küçük bir kaparo ödemesi ile hocalarımıza başlama startı veriyoruz. 1 hafta içinde tarafınıza çalışmanızın ön taslağı iletiliyor. Siz den düzelti gelirse düzelti yapılıyor. Devam dediğiniz an ne kadarlık bir çalışma istiyorsanız hocamız ile görüşüyoruz ve istediğiniz tarihte istediğiniz kadar çalışma tarafınıza iletiliyor. Çalışmalar büyük çoğunlukla mail sistemi üzerinden ilerliyor. Hocamız ile görüşmeniz gereken zaruri durumlarda sizi hocamız ile görüştürüyoruz. Çalışmanız tam anlamı ile bittikten sonra en son tez yazım kılavuzuna uygun hale getirilip tarafınıza teslim ediliyor.

4. Çalışmayı beğenmezsem ne olacak?

Çalışmalarımız bölümler halinde teslim edildiği için her bölüm de istediğiniz düzeltiler hocalarımız tarafından yapılıyor. Buradaki en önemli nokta size gelen her bölümü siz kendi danışmanınıza mutlaka göstermeniz ve danışmanınızın yönlendirmelerini bize iletmenizdir. Dolayısı ile sürekli karşılıklı iletişim halinde olduğumuz için çalışmanızın beğenilmeme ya da kabul edilmeme durumu olmamaktadır.

5. Çalışmanın orjinallik garantisini veriyormusunuz?

Bilimsel çalışmalarda orjinallik Turnitine veya Ithenticate adı verilen bütün dünyada kullanılan programlar aracılığı ile sağlanmaktadır. Bizler de çalışmalarınızı size teslim etmeden en başta anlaştığımız intihal oranının altında İNTİHAL RAPORU ile birlikte teslim ediyoruz.

6. Tezim kesinlikle kabul edilecek mi?

Teziniz bölüm bölüm, aşama aşama ilerlediği için tezinizin kabul olmama gibi bir durumu söz konusu değildir. Bunu söylememizdeki en önemli şey ise yaptığımız işlere çok güvenmekle birlikte, süreci doğru, eksiksiz bir şekilde yönetiyor olduğumuzdur. Her ne kadar özgün ve profesyonel çalışmalar ortaya koyuyor olsak da, en önemli nokta sizin danışmanınızın görüşüdür. Bu nedenle biz, danışmanınızın onaylamadığı hiçbir cümleyi çalışmanıza koymuyoruz.

7. Ücretlendirme nasıl olmaktadır?

Akademik danışmanlık hizmetinde ücretin belirlenmesinde en önemli unsur çalışmanın türü (lisans, yüksek lisans, doktora, analiz, çeviri), konu ve çalışmanın bağlı olduğu disiplin ve çalışmanızın intihal oranıdır. Fiyatlandırma yapılırken bu kriterler göz önünde bulundurulmakta ve çalışmanıza danışmanlık eden hocamızın vermiş olduğu teklif size sunulmaktadır.

8. İntihal oranı neden önemli?

Çünkü; bilimsel bir çalışmanın üniversiteler tarafından kabul edilebilirliği o çalışmanın özgünlüğüne bağlıdır. Yani bilimsel bir araştırma yaparken çalma yapmamalısınız. Başkasının cümlelerini kendi cümleniz gibi alamazsınız. Bunun için bazı atıf kriterleri bulunmaktadır ve bu kriterlere uymadığınız müddetçe çalışmanız ne kadar orijinal olursa olsun üniversiteye kabul ettiremezsiniz

9. İntihal oranı çalışma türüne göre değişiklik göstermekte midir?

Alıntı yani intihal oranı o araştırmanın lisans, yüksek lisans, doktora veya makale olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak her üniversitenin belirlemiş olduğu oranlar oldukça farklılık göstermektedir. Genel olarak doktora da % 15 altı intihal oranı kabul edilirken lisans çalışmalarında bu oran % 40-50 olabilmektedir. Ya da uluslararası makalelerde % 5 altında alıntı oranı istenmektedir. Sizinle ilk görüştüğümüzde size soracağımız en önemli sorulardan biri de çalışmanızın intihal oranınının kaç olduğudur.

10. Tez redaksiyon, hazırlanmış bir çalışmayı düzenleme, intihal düşürümü gibi çalışmalarda yapıyormusunuz?

Her çalışma ile ilgilenen farklı bir kadromuz bulunmaktadır. redaksiyon, sizin yazmış olduğunu bir çalışmayı devam yada düzelti veya intihal düşürümü gibi çalışmaları da uzman ekibimiz tarafından en kısa sürede yapılmaktadır.

× WhatsApp