0 (546) 766 79 55
7/24 WhatsApp

0 (546) 766 79 55
08:00-22:00

TALEP FORMU
Hemen Teklif Al

Tıpta Uzmanlık Tezi Neden Önemlidir?

Tıp Fakültesini bitirmiş olmak bir alanda uzmanlaşmak için yeterli değildir. ‘Hekim olmak’ aslında tam da Tıp Fakültesini bitirip ‘Tıpta Uzmanlık Sınavı’na girdiğinde başlar. Çünkü pratisyen hekim olarak iş hayatına atılan Tıp mezunları için Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS); Üniversite sınavından sonra en önemli kariyer basamağının ikincisini oluşturur.

Henüz senior pozisyonunda olan pratisyen hekim; bir alanda uzmanlaşmamış sadece üniversite hayatının kendisine verdiklerinden aklında kalanlar ile başlar hekimliğe. Dolayısı ile hemen hemen bütün tıp mezunu gençlerin en büyük hedefi TUS’tan iyi puan alarak kendi dallarında uzmanlaşmaktır. Fakat iş uzmanlığı kazanmakla da bitmiyor. 4-6 yıllık bir asistanlık eğitiminin bitimine yakın kendi alanlarında bilimsel olarak yapmaları gereken bir ‘tez hazırlama’ süreci bulunmaktadır. Ancak yoğun bir poliklinik, ameliyat ve ders rotasyonunda olan uzman hekim adayları için teze odaklanmak oldukça zor ve sıkıntılıdır.

‘Uzmanlık tezi hazırlama danışmanlığı’ da tam da bu noktada devreye girmekte ve uzman olacak asistan hekimlere en iyi tez danışmanlığını sunmak için profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir. İyi bir klinik konuyu seçmek, vakaya ulaşabilmek, olguları toplamak en önemlisi de yapılan tezin gerçek anlamda ‘bilimsel bir anlam’ının olması tez hazırlamadan çok daha kritiktir. Her şeyden önce teze başlamadan önce gerçekten bir hekim hastası için ne yapabilir? Güncel sağlığı nasıl takip edebilir? sorularına yanıt bulabilecek çalışmalara ve konulara yönelmek son derece önemidir.

Talep Formu Doldurmak İstiyorum!

Bilgi almak İstiyorum!

× WhatsApp